Gwiazdka 2023

Gwiazdka w uniwersyteckiej ”Solidarności”

Jak co roku już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy to członkowie naszego związku, razem ze swymi dziećmi, przygotowywali przepiękne ozdoby choinkowe oraz dekorowali świąteczne pierniki. Efekt pracy małych artystów można podziwiać w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 68), gdzie stoi pięknie przyozdobiona choinka.

Grudzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Wrocławia z katem. Na szczęście dla nas okazało się, że nie był on profesjonalistą w swojej dziedzinie, a jedynie sympatycznym przewodnikiem przebranym za przedstawiciela tego zawodu, niemniej przez cały czas towarzyszyły nam topór, miecz i kajdany. Celem wizyty w mieście był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie mogliśmy podziwiać i kupować rękodzieło.

Po przyozdobieniu uniwersyteckiego drzewka i wizycie we Wrocławiu pojechaliśmy do fabryki szklanych ozdób choinkowych w Piotrkowie Trybunalskim, żeby podpatrzeć, jak wyglądają wszystkie etapy produkcji bombek, żeby w przyszłości tworzyć jeszcze piękniejsze ozdoby. Ponadto pod okiem profesjonalnej dekoratorki samodzielnie upiększyliśmy kilka szklanych ozdób, które uświetnią nasze świąteczne choinki.

Święta Bożego Narodzenia przed nami, dlatego życzymy wszystkim pięknych i niezapomnianych chwil, pełnych wzruszeń oraz wspólnego kolędowania. Niech w Waszych sercach, rodzinach i domach zagości radość i spokój, który będzie trwał przez cały 2024 rok.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” UŁ

Przygotował Rafał Maćkowiak